Dorośli i seniorzy

Nauka tańca dla dorosłych to doskonała forma aktywności fizycznej niezależnie od wieku.

 Na kursach tańca dla początkujących proponujemy program obejmujący kroki podstawowe wraz z podstawowymi figurami. Uczymy też używania zasad, które rządzą ruchem ciała w tańcu oraz umożliwiają skuteczne prowadzenie partnerki, dlatego najlepiej na kurs zapisać się w parze, aby w pełni skorzystać z naszych zajęć. Wszystkie kursy tańca dają możliwość kontynuowania nauki tańca na poziomach bardziej zaawansowanych, bez żadnych ograniczeń czasowych, co oznacza, że można wzbogacać umiejętności taneczne przez wiele lat, wciąż poznając nowe figury i kroki taneczne. Prowadzona przez nas nauka tańca odbywa się od poniedziałku do piątku oraz w weekendy, a każda grupa ma zajęcia 1 raz w tygodniu w wymiarze od 60 do 70 minut.

Poniżej znajduje się lista organizowanych przez nas różnych kursów tańca, które mają charakter całoroczny (od września do czerwca) :

Kurs tańca towarzyskiego i użytkowego

Prowadzimy naukę tańców towarzyskich oraz użytkowych w grupach dla początkujących, którzy wcześniej nie tańczyli, oraz dla osób już roztańczonych i zaawansowanych. Program jest bogaty, złożony z tańców standardowych i latynoamerykańskich, poprzez tańce karaibskie aż do tańców uniwersalnych, czyli takich, które można wykorzystać nie tylko do ściśle określonej muzyki, ale praktycznie do każdej. Realizujemy go etapami – od podstaw, aż do zaawansowanych figur i choreografii. Na każdej grupowej lekcji tańca utrwalamy wcześniej poznane kroki taneczne, a nowe tańce wprowadzamy stopniowo dostosowując tempo nauki do poziomu grupy. Kompletna lista tańców, które mamy w programie znajduje się w zakładce „O nas”, a terminy nowych kursów od podstaw i dla zaawansowanych w zakładce „Aktualności”.

Na kursach tańca dla seniorów realizujemy taki sam program jak na kursach dla dorosłych, dostosowujemy jedynie tempo nauki oraz tempo muzyki do potrzeb tych osób, które ze względu na swój wiek wolały wybrać osobny kurs tańca towarzyskiego i użytkowego. Nauka tańca odbywa się jeden raz w tygodniu i trwa każdorazowo 60 minut. Termin nowego kursu znajdą Państwo w zakładce „Aktualności”.

Kurs rock and rolla użytkowego

Rock and roll jest bardzo prostym tańcem w swej podstawowej wersji. Taniec ten może tańczyć każdy bez względu na wiek i kondycję fizyczną, gdyż zakres możliwości choreograficznych jest na tyle szeroki, że pod naszym fachowym okiem zarówno początkujący jak i zaawansowany tancerz będzie czerpał radość i satysfakcję ze stosownego zestawu figur i wersji rytmicznych rock and rolla. Nie ma imprezy, na której nie zagrano by rock and rolla, dlatego wszyscy powinni go umieć, od najmłodszych do najstarszych. Jako taniec towarzyski w swojej formie pozbawiony jest co prawda akrobatycznych elementów, ale na poziomie zaawansowanym tancerze mogą wykonywać liczne kombinacje kroków i figur tworząc nawet kilkanaście wersji kroku podstawowego. Rock and roll pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest bardzo energetyzującym tańcem. W takim wydaniu taniec ten nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale wręcz pomaga zgubić zbędne kilogramy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 min. Termin nowego kursu znajdą Państwo w zakładce „Aktualności”.

Kurs tanga argentyńskiego

Tango argentyńskie, jako taniec towarzyski, jest całkowicie odmienne od pozostałych głównie ze względu na swój improwizowany charakter, przypominający spacer we dwoje, w dowolnym tempie i kierunku. Wtedy ściśle określona sekwencja kroków lub choreografia nie są konieczne, a nieograniczone możliwości kombinacji figur pozwalają każdemu wydobyć jego indywidualny styl. Jest to taniec zmysłowy,

pełen emocji jakie budzi w nas muzyka i dotyk partnera. Tango możemy tańczyć w każdym wieku, a czas na nie poświęcony pozwala nam wsłuchać się w siebie, w swoje nastroje i emocje, a także w muzykę, która pozwala zrelaksować ciało i oderwać myśli od codzienności.

Termin nowego kursu od podstaw znajdą Państwo w zakładce „Aktualności”.

Kurs bachaty

Bachata to bardzo ciekawy taniec karaibski wywodzący się z Dominikany. Przyjemna, romantyczna, a zarazem rytmiczna muzyka sprawia, że nauka kroków jest łatwa i przyjemna. Taniec ten w wersji podstawowej można dość szybko opanować i cieszyć się nim na niejednej imprezie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 min.
Termin nowego kursu od podstaw znajdą Państwo w zakładce „Aktualności”.

Kurs latino solo

To propozycja dla dziewcząt i pań spragnionych ruchu w rytmach latynoamerykańskich z elementami gimnastyki ogólnorozwojowej oraz ćwiczeniami rozciągającymi. Wiek nie gra roli, natomiast liczy się aktywny udział w zajęciach, które poprawiają sprawność i kondycję oraz pozwalają cieszyć się tanecznymi krokami do salsy, rumby, bachaty i innych tańców. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 60 min.
Termin nowego kursu znajdą Państwo w zakładce „Aktualności”.