Tango argentyńskie, jako taniec towarzyski, jest całkowicie odmienne od pozostałych głównie ze względu na swój improwizowany charakter, przypominający spacer we dwoje, w dowolnym tempie i kierunku. Wtedy ściśle określona sekwencja kroków lub choreografia nie są konieczne, a nieograniczone możliwości kombinacji figur pozwalają każdemu  wydobyć jego indywidualny styl. Jest to taniec zmysłowy,pełen emocji jakie budzi w nas muzyka i dotyk partnera. Tango znaczy dotykam (łac.).

Tango opiera się przede wszystkim na bliskim kontakcie tańczących oraz ich wzajemnym komunikowaniu się poprzez prowadzenie lub podążanie. 

Tango możemy tańczyć w każdym wieku, a czas na nie poświęcony pozwala nam wsłuchać się w siebie, w swoje nastroje i emocje, a także w muzykę, która pozwala  zrelaksować ciało i oderwać myśli od codzienności. 

Kurs Tango Katowice

Tango jest znakomitym tańcem do nauki zwłaszcza dla osób przekonanych, że tańczyć nie potrafią oraz dla tych, które nigdy nie próbowały. W naszej szkole tańca prowadzimy lekcje tango w taki sposób, aby każdy tancerz i każda tancerka mogli poczuć się swobodnie, a potem dać się ponieść muzyce.

Wszyscy znamy tango jako ognisty taniec latynoski, ale trzeba zrozumieć, że dla większości osób poza czysto encyklopedyczną wiedzą, tango nie niesie w sobie nic więcej. Szkoła tango w Katowicach to idealne miejsce, by nadrobić te zaległości i odkryć, że mamy tutaj do czynienia z tańcem, którego tak naprawdę nie trzeba się uczyć. Zwłaszcza jeśli partnerem lub partnerką będzie osoba nam bliska.

Szkoła Tanga Argentyńskiego

Często mówimy, że tango jest spacerem przy muzyce, w czasie którego dwie osoby są razem i dobrze się bawią w swoim towarzystwie. Związane jest to z tym, że w tango są oczywiście określone figury i ruchy, które stanowią swoiste słowa języka tanecznego, ale nasza komunikacja jest już zupełnie dowolna. Nie ma jednego rytmu, nie ma jednego kierunku, nie ma właściwego sposobu tańczenia tango i nie ma sposobów niewłaściwych. Tak długo, jak partnerzy są razem i rozumieją swoje ruchy, dzieje się tango.


W naszej szkole tańca nauczysz się cieszyć tańcem w taki sposób, jak cieszyli się nim jego twórcy, osoby wcale nie starające się wymyślić czegoś, co należałoby oceniać lub punktować.


Kurs tańca tango nie polega bowiem na uczeniu się złożonych choreografii, czy na przyswajaniu sekwencji do wykonania w danym momencie czy na daną nutę. Nie o to w tango chodzi. 


Zapraszamy na nasze cotygodniowe spotkania z tangiem w mieście Katowice.

Back to Top